Spor Haberleri Turkspor.net
YORUM YAZ A+ A-

ANELKA "MÜSLÜMAN OLMAM İNGİLİZ BASININI ÇOK RAHATSIZ ETTİ"

ANELKA "MÜSLÜMAN OLMAM İNGİLİZ BASININI ÇOK RAHATSIZ ETTİ"
03.09.2008 14:38 - 17686 Defa Okundu


Anelka Ramazan ayı ve oruç ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Fransız müslüman yıldız, futbol oynarken oruç tutmanın hiçbir zararı yok dedi.. MÜSLÜMAN OLMASININ İNGİLİZ BASININI RAHATSIZ ETTİĞİNİ DE BELİRTEN ANELKA, İSLAMİYET HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU.


İSLAM EN DOĞRU YAŞAM TARZI

Bir dönem Fenerbahçe'de de forma giyen Chelsea'nin müslüman forveti Nicolas Anelka, Ramazan ayı ve oruç ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
Anelka, "islamiyet bir yaşam tarzı, ben islamiyeti neden seçtim çünkü benim hayatıma en uygun yaşam tarzı islamdı, bu şekilde kendimi bulabildim ve kendimi rahat hissettim, islamiyet tamamen benim özelimdir" diye konuştu.
Fransız futbolcu müslüman olmasının İngiliz basınını çok rahatsız ettiğini söyleyerek şöyle konuştu, "ben islamiyeti seçince, Ortadoğu'da futbol oynamak istediğimi yazdılar, halbuki ben böyle bir açıklama yapmamıştım ama basın ben müslüman olduktan sonra çok üstüme geldi".
Anelka Ramazan aylarında oruç tuttuğunu da söyledi ve "Ramazan ayına saygım çok büyük, Ramazan aylarında oruç tutmak o kadar zor bir şey değil, aslında hiç zor değil, ben tuttum, hem de çok kez, Ramazan aylarında oruç tutup, futbol oynamanın hiçbir zararını görmedim." dedi.
kaynak: tumspor
Yorumlar
Daha fazla yorum listelemek için tıklayınız..

Sneijder mi, Drogba mı daha başarılı olacak.

ANKETİ OYLA SONUÇLARI GÖR
Tüm hakları saklıdır. Turkspor.net
Spor Haberleri