Spor Haberleri Turkspor.net
YORUM YAZ A+ A-

TFF HUKUK KURULU AĞIZ OKUMUŞ ve EMRE'nin "Sİ...MİN ZENCİSİ" DEDİĞİNİ TESBİT ETMİŞ.. SADECE O MU, DAHA DA FAZLASI VAR...

TFF HUKUK KURULU AĞIZ OKUMUŞ ve EMRE'nin "Sİ...MİN ZENCİSİ" DEDİĞİNİ TESBİT ETMİŞ.. SADECE O MU, DAHA DA FAZLASI VAR...
18.04.2012 11:37 - 7778 Defa Okundu


Önce TFF ye GÜNAYDIN demek gerek. Emre nin Sİ..MİN ZENCİSİ dediğini tesbit için bu kadar neden beklemişler acaba.. Daha olayın olduğu gece TURKSPOR.NET ziyaretcilerinin bütün detayları ile ortaya koyduğu AĞIZ OKUMA sonucu SÖYLENENLER , TFF nin Hukuk Kurulunun tesbit ettiği gibi sadece Sİ...MİN ZENCİSİ anlamıda gelmiyor. Çok daha fazlası var.. Yine Emre'nin basın toplantısında BEN F... PRİK DEDİM. BU DA DİNGİL GİBİ BİRŞEY dediği F... PRİK in gerçek anlamı hiç de DİNGİL değil.. Bakın EMRE nin DİNGİL dediği kelime NASIL BİR DİNGİL. İşte HABERİN ayrıntısı ve TSN FARKI İLE DAHA FAZLASI.


Türk futbol tarihinde bir ilk gerçekleşti ve Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Emre’nin ırkçı ifadeler kullandığı gerekçesiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Fenerbahçe-Trabzonspor maçında Zokora’ya, İngilizce “S......min zencisi” dediği iddia edilen Emre, maç görüntülerinin izlenmesi ve ağız okuma yönteminden sonra tedbirli olarak PFDK’ya gönderildi.

Milliyet gazetesinden Cemal Ersen'in haberine göre; Disiplin Talimatı’nın, “Ayrımcılık” başlıklı 44. maddesi, “Irk dil, din etnik köken ayrımcılığı yaparak insanlık onurunu herhangi bir şekilde zedeleyen futbolculara 4 ile 8 maç müsabakadan men cezası” öngörüyor. Emre suçlu bulunursa en az alt sınır olan 4 maç ceza alacak. Emre’nin yanı sıra Fenerbahçe’ye de talimata göre 50 ile 150 bin lira arasında para cezası kesilecek.

Emre Belözoğlu, tedbirin kaldırılması için yapılacak itiraz kabul edilmezse takımının bu hafta Galatasaray ile oynayacağı derbide yer alamayacak. Yine talimata göre kusurlu bulunur ve 4 maç ile cezalandırılırsa ancak final grubunun son haftasındaki Galatasaray derbisine çıkabilecek.

Futbol Federasyonu hukuk müşavirliğinin yaptığı inceleme sonunda Emre’nin söz konusu eylemi gerçekleştirdiği görüntülerden tespit edildi. Emre’nin, Zokora ile diyaloglarını İngilizce tercüman ve ağız okuma uzmanı ile değerlendiren hukukçular, milli oyuncunun maçtan sonra Lig TV’ye telefonla bağlanarak yaptığı açıklamaları da dosyaya koydu. Emre tarafından kendisine küfür ettiği ileri sürülen Zokora hakkında ise suç unsuruna rastlanmadı.

Emre Belözoğlu’nun sözlü ifade verebileceği bildirildi. Sarı-lacivertli futbolcu istediği takdirde savunmasını kurul üyeleri önünde yapabilecek. Bu arada Fenerbahçe’nin öncelikle tedbir kararına itiraz edeceği, ardından Emre için kapsamlı bir savunma hazırlayacağı kaydedildi.


SADECE Sİ..MİN ZENCİSİ değil, İŞTE DAHA FAZLASI.. F.... NİGGER in GERÇEK ANLAMI NE..

Turkspor.net ailesinden dünyanın her yanında hayatlarını idame ettiren arkadaşlarımız, TSN nin en büyük HABER İSTİHBARAT, ANALİZ , YORUM kaynağı olarak TSN ye güç katıyorlar işte Kazım Uğur Kızılaslan ın F... NİGGER ve F... PRİK ne demek işte gerçeğin ilanının yorumu..

Iyi gunler, San Diegolu arkadaşımızın açıklaması, siyah ırka mensup insanlarin bu söze verdiği tepkiyi açıklaması açısından doğru... Ancak "nigger" ifadesinin anlamını açıklamıyor. "F...... Nigger" ifadesi, "si.......n zenci kölesi" anlamına gelir.
Beyaz veya siyah olsun, kölelik tarihini paylaşan insanlar arasında, ifadenin kelime kelime anlamını aşan bir hakaret içerir. Aynı "Tom Amca`nın Kulübesi" romanı gibi...
ABD`de bir siyaha yapılan en büyük hakaretlerden biri de "Uncle Tom"dur. Bu, köleliğe alışmış, beyazlara hizmet etmekten mazoşistik bir zevk alan siyah insanı ifade eder.
Daha öncede kullandığı için başı derde girdiği halde bu ifadeyi, tarihsel bağlamından öğrenecek kadar zeki olmadığı için duyduğu şekliyle söylüyor. Hem de bu laf yüzünden daha önce başı ağrıdığı halde...
Bir de "ben `f...... prick` dedim, bu da `dingil` anlamına gelir" diyor. Bunu arkadaşlar arasındada kullanıldığını söylüyor. Prick, Türkçemizde "yar..k" anlamina gelir. Söylediği kelimenin açık anlamı da "si.......n yar...ı" demektir. Bu ifadeleri açıklarken, kullandığım kelimelerden ötürü sizden ve okurlarınızdan özür dilerim. Iyi çalışmalar.


Evet..
Hiç birşey gizli kalmaz.
Hele TSN varken..
Yorumlar
 • Abdullah - 19.04.2012 16:20

  Iphone Uygulaması
  Merhaba Saim Abi,öncelikle hem O.T için yazdığınız yazıdan dolayı size hemde diğer tsn net kullanıcılarının Emre olayında ki gönderdiği bilgilerden dolayı kendilerine teşekkür ederim, Iphone uygulaması ile ilgili sorunu bende yaşamaktayım,ilgilenirseniz sevinirim

 • Nazmi - 19.04.2012 01:10

  I-Phone Uygulamasi
  Ayni durum bende de mevcut. Bir bakarsaniz seviniriz.

  Editörün Cevabını okumak için tıklayınız.
 • Nazmi - 19.04.2012 01:03

  Irkcilik Kaninda Var
  Ben 18 yildir Ingiltere`de yasiyorum. Emre Ingiltere`de ayni suctan buyuk ceza yedi. Irkcilik kaninda var. Burada barinamayisinin sebebi de buydu. Enayi FB Newcastle`in bedevaya elinden cikarmaya ugrastigi oyuncuyu en yuksek fiyat ile transfer etti.

 • Samet Onar - 18.04.2012 22:39

  Benim Yorumum..
  Olaya daha önceki maçlardan başlamak istiyorum. Zokora benim takip ettiğim , defansif bir orta saha oyuncusudur kene gibidir yapışır bırakmaz. Orta saha oyuncuları sert oynarlar rakiplerin morallerini bozarlar. Sezon başından beri dikkat ederseniz Zokora`yla karşılaşan bütün orta saha oyuncuları mutlaka burun buruna gelmiştir. Çünkü Zokora onları sadece futbol olarak değil beyinen çökertme düşüncesinde. Ağzından Mo.F.ck kelimesi düşmez. Olayı buraya bağlamak istiyorum. Bana göre Emre bu Türkiye`nin en karaktersiz adamlar sıralamasında top 10`u zorlar fakat ben gerçek hayatta ırkçı bir insan olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.. İngiltere`de zenci bir insana hakaret neyse Türkiye`de de anneye küfür aynı şey değil midir? Kan dökülmemiş midir? Kültür farkı bu değil midir? Benim anneme normal hayatta birisi küfür etse s.çtığı tuvaletten çıkarır gömerim. Zokora`da sütten çıkmış ak kaşık değil. Emre`nin yerinde ben olsam orada dövemeyeceğime göre ona yapılabilecek en büyük hakareti ederim. Bence bu ırkçılık değildir. Şu an evde sakin kafayla otururken Yobo`dan tiksiniyorsa onu küçük görüyorsa ve bunun üstüne yemin ediyorsa Allah zaten ona en büyük belasını verir. En büyük günah ırkçılıktır fakat cennette annenin ayakları altındadır Emre`nin yaptığı kesinlikle doğru değil fakat sadece empati yaptım ve bu yorumda bulundum. Maç esnasında kilometreler kat etmiş, darbe yemiş üstüne birde annesine küfür edilmiş bir insansınız ve `Türk`sünüz.Karşı tarafa göre edebileceğiniz en büyük hakareti etmez miyiz çoğumuz? Bunu ırkçılık olarak görmemek gerek. Benim yorumum budur katılan olur katılmayan olur saygılarımı sunarım..

  Editörün Cevabını okumak için tıklayınız.
 • güney - 18.04.2012 22:38

  iphone- EDİTÖR
  Saim abi, Iphone uygulamasi su an galiba arizali! ekran siyah cikiyor uygulamayi actigimda. belkide sadece sorun benim ceptedir, bilmiyorum! saygilarimla!

  Editörün Cevabını okumak için tıklayınız.
Daha fazla yorum listelemek için tıklayınız..

Sneijder mi, Drogba mı daha başarılı olacak.

ANKETİ OYLA SONUÇLARI GÖR
Tüm hakları saklıdır. Turkspor.net
Spor Haberleri